Střípky z gymnázia

Po roce opět v Lachendorfu

,

V týdnu od 30. října do 4. listopadu se studenti Gymnázia Příbram vydali díky Česko-německému fondu budoucnosti do partnerského gymnázia v německém Lachendorfu na výměnný pobyt. Už poněkolikáté se tohoto zájezdu do Dolního Saska ujaly paní učitelky Václava Reissmüllerová a Pavla Karasová.

První den odpoledne studenti přijeli do cílového Lachendorfu, kde se rozdělili do hostitelských rodin, v kterých se seznámili a mohli si procvičit své znalosti německého jazyka.

Seznamování pokračovalo formou zajímavých her i další den dopoledne ve škole i mezi ostatními studenty. Následně se přejelo do zábavního parku Heide Park, kde bohužel pršelo, ale to studentům nebránilo si tento den užít.

Ve středu příbramští studenti nahlédli do německé výuky v lachendorfském gymnáziu. Po dvou vyučovacích hodinách i s učiteli a svými studentskými partnery přejeli do nedalekého města Celle, kde je čekal divadelní workshop, ve kterém si studenti měli zahrát i různé improvizační role.

Následující den se přejelo na celý den do půlmilionového města Hannover. Dopoledne studenti mohli vyzkoušet horolezeckou stěnu, kde se značně vyčerpali. Studenty čekal krátký přejezd do centra. Pro zvýšení aktivity dostali pracovní listy, které ve skupinkách doplňovali, a tím obdivovali krásy tohoto německého města. Večer se studenti sešli ještě na oslavu tohoto výměnného pobytu a měli šanci se pobavit a strávit zábavný večer.

V pátek studenti měli možnost udělat i dobrou věc pro životní prostředí a zasazovali stromky nebo věšeli ptačí budky na už vyrostlé stromy v areálu tamějšího gymnázia. Odpolední a večerní hodiny studenti strávili ve svých rodinách, kdy se rozloučili a naposledy ulehli do hostitelských postelí.

V sobotu brzy ráno se všichni účastníci sešli před gymnáziem v Lachendorfu, naposledy zamávali svým novým přátelům a vydali se na celodenní cestu zpátky do Čech.