Střípky z gymnázia

Pedagogům už začala škola

,

V pondělí 25. srpna už pedagogům na gymnáziu začala škola. V den zahájení tzv. přípravného týdne se všichni zaměstnanci tradičně sešli v jídelně školy, kde je přivítala ředitelka Mgr. Iva Kadeřábková.

Sbor doznal mezi loňským a letošním školním rokem několika změn, a tak se studenti budou setkávat s novými tvářemi i jmény. Mgr. Michaelu Kocourovou (MAT-BIO) si ještě pamatují nejstarší studenti z doby před jejím odchodem na mateřskou dovolenou. Nově ji v případě potřeby naleznou v kabinetě chemie. Posilou pro výuku cizích jazyků je Mgr. Libuše Fořtová (FRJ-NEJ), která bude sídlit v kabinetě českého jazyka. BcA. Veronika Šimková (VYV-ZSV), sídlící v kabinetě estetické výchovy, bude vyučovat výtvarnou výchovou. Poslední posilou je Mgr. Jitka Cikánová (ZSV-DEJ), která bude pracovat na gymnáziu na částečný úvazek a bude vyučovat občanskou nauku.

Studenti si musejí zvyknout také na nová jména – Mgr. Lenka Zákoucká (Bečvářová) a Mgr. Pavla Linhartová (Bímová) – a na nová umístění některých pedagogů: PhDr. Ludmilu Brabencovou najdou nově v kabinetě společenských věd ve 3. patře, Mgr. Zdeňka Vondráka v kabinetě chemie II. (2. patro vedle kabinetu zeměpisu). Posledními změnami je skutečnost, že se studenti budou ve škole častěji setkávat s Mgr. Veronikou Šedivou (FRJ-BIO) a Mgr. Monikou Oravskou (NEJ-CJL); obě už dlouholeté členky sboru budou na gymnáziu pracovat na plný úvazek.

V přípravném týdnu čeká učitele několik schůzí a porad a také opravné zkoušky, příprava kabinetů, pomůcek a další tradiční aktivity.