Střípky z gymnázia

Opět do Lachendorfu

,

Ani letos nemohl chybět výměnný program s německými studenty z Gymnázia Imanuela Kanta v Lachendorfu. Celý týden provázelo jedno téma, náboženství. Skupinka studentů se pod vedením paní učitelek Pavly Karasové a Václavy Reissmüllerové vydala v pondělí ráno na dalekou cestu do severního Německa. Při příjezdu studenty přivítali jejich němečtí přátelé a zbytek dne strávili v hostitelských rodinách.

V úterý měli žáci možnost zapojit se do výuky a o přestávkách se podívat po škole. Po vyučování pro ně byla připravena prohlídka ženského kláštera. Oběd si vychutnali společně ve školní jídelně. Odpoledne je čekal volný program v Celle, který strávili dle libosti.

Další den studenti začali opět vyučováním a krátce na to se zúčastnili besedy se starostou týkající se uprchlíků. Pak nastal čas na krátké cvičení. Studenti si totiž zaskákali na velkých trampolínách ve školní tělocvičně. Ty i letos vzbudily kladné ohlasy. Po vyčerpávající hodince tělocviku bylo pro všechny připraveno grilování, které němečtí žáci ještě doplnili o zábavný program v podobě židličkované a dalších zajímavých skupinových her.

Ve čtvrtek se konal výlet. Tentokrát se jelo do Hannoveru. Studenti navštívili různé církevní památky, viděli synagogu, evangelický kostel a také se podívali do mešity. Dozvěděli se mnoho informací o historii i aktuální situaci ohledně náboženství ve městě.  Pak ve skupinkách dle libosti strávili zbytek dne, samozřejmě největší návštěvnost zaznamenal obchodní dům Primark.

Poslední volný den sliboval tu nejoblíbenější část pobytu. Jelo se do zábavního parku Heidepark. Studenti zde strávili více než pět hodin a mohli tak vyzkoušet všechny úžasné atrakce, které jim park nabídl. Po adrenalinovém zážitku na ně čekala školní halloweenská párty.

V sobotu na všechny nebylo na řadě nic jiného než smutné rozloučení a česká výprava se vydala zpět domů. Po zdařeném týdnu plném němčiny se studenti mohou těšit na své německé protějšky opět v únoru.