Střípky z gymnázia

Na gympl za Erasmem+

,

V pátek 11. října na gymnázium zavítalo téměř 100 žáků devátých tříd základních škol. Tým Erasmu+ se totiž zapojil do celoevropského projektu ErasmusDays, v rámci kterého prezentoval poslední projektovou činnost a spolupráci s městem Příbram. Ráno se tak  školáci ze ZŠ pod Svatou Horou, ZŠ Milín, ZŠ Bohutín a 5. ZŠ dozvěděli vše o možnostech a rozsáhlosti tohoto projektu. Studenti gymnázia jim zároveň předali své zkušenosti a přiblížili všemožné zajímavé akce a výhody, které s sebou Erasmus+ nese.

S příchodem poledne se žáci rozdělili do 8 skupin a pod vedením gymnazistů vyrazili do města odhalit osud Antonína Stočese. Vedla je k tomu interaktivní mobilní aplikace Vyšší Princip, jeden z výstupů předchozí projektové práce studentů. Po úspěšném vyřešení celé záhady nikdo neodešel s prázdnou, každý školák si odnesl ekologický zápisník a samolepku.

Akce ErasmusDays se účastnili desítky vysokých, středních, základních i mateřských škol po celé Evropské unii. Pro členy týmu Erasmus+ z Gymnázia Příbram to zároveň byla poslední tečka za předchozím dvouletým projektem „U R a part of US“.