Střípky z gymnázia

O zkoušky nepřišli

,

O mezinárodní jazykové certifikáty z anglického jazyka je každý rok na Gymnáziu Příbram velký zájem. Letošní zkoušky Cambridge English se měly konat v březnu, jejich termín se ale musel kvůli koronavirové krizi přesunout. Náhradní termín připadl na sobotu 23. května. Studenti mohli své znalosti z anglického jazyka uplatnit na úrovni B2 nebo C1. Obě zkoušky se konaly pod záštitou jazykové školy Eufrat, která je jejich autorizovaným centrem v České republice.

Svou angličtinu uplatnili studenti ve všech směrech. Zkoušky se totiž skládají ze čtyř částí. První část Use of English and Reading se zabývá gramatikou a porozumění textu. V části Writing studenti psali dva slohy. Svůj sluch si pak procvičili v části Listening, se kterou má většina studentů, většinou díky anglickým seriálům a filmům, nejmenší problém. Celou zkoušku zakončili částí Speaking. Mluvený projev prověřovali zkoušející různými otázkami, ale i popisem obrázku nebo myšlenkovou mapou.

Jestli byli úspěšní, se studenti dozví přibližně za měsíc od konání zkoušky. Nezbývá tedy než doufat, že jim čekání rychle uteče.