Střípky z gymnázia

Gymnázium vyráží na výlety a zájezdy. Sdílejte své zážitky

,

Červen. Už tradičně velmi očekávané období školního roku, kdy lidé na gymnáziu výrazně prořídnou. Celé třídy i studenti napříč jimi totiž vyráží na různé výlety, exkurze a poznávací zájezdy. A to nejen po České republice, ale i do zahraničí.

Mnozí z nás si jistě takový výlet nemohou představit bez sdílení svých zážitků na sociálních sítích. Společně prožité chvíle určitě za sdílení stojí! Přidáte-li fotku na Instagram, stačí ji označit hashtagem #gymplnavyletech. Všechny fotografie pak zobrazíme tady na webu GymTV.

Jaké akce vůbec na gymnazisty čekají? Už teď o víkendu vyráží hned dvě skupiny do Rumunska. Zatímco část výpravy čeká biologicko-turistický program s profesory Vondrákem a Vocílkou, další parta si do krajiny Karpat vyráží splnit jeden z pilířů Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu – dobrodružnou expedici v přírodě. V neděli pak pro změnu přijedou do Příbrami studenti z holandského Hoornu. Tamní gymnázium Copernicus pořádá s tím naším výměnné pobyty, naposledy byli příbramští studenti v březnu v Nizozemí.

Tím výčet akcí zdaleka nekončí. Příští týden v pondělí 4. června odjedou francouzštináři na jazykový poznávací zájezd do nejkrásnější části Francie – do Provence. Dvě třídy druhých ročníků, 2.B a 2.C, čekají ve stejném týdnu tematické poznávací pobyty, příležitost stmelit se v poločase studia jako kolektiv, strávit více času s třídními učiteli a užít si týden v přírodě. První jmenovaná třída vyrazí na Třeboňsko, druhá relativně nedaleko – do České Kanady.

Jen co se v pátek 8. června početná skupina studentů vrátí, další o den později zase odjede. Kam? Na dlouho očekávanou poznávací cestu po Walesu a národních parcích Velké Británie. Čeká je opravdu nabitý program. Zastávka v Amsterdamu, noc na trajektu v kajutách, putování po malebné velšské krajině, přespávání u rodilých Velšanů a v samotném závěru jihoanglický ostrov Wight.

Aby ani němčináři nepřišli zkrátka, ti vyrazí ve čtvrtek 14. června na jednodenní výlet do Berchtesgadenu, oblasti termálních pramenů, solných dolů a průzračných jezer, ale také oblasti spojené s proslulou Hitlerovou pevností Kehlsteinhaus (Orlí hnízdo). Celý tento týden také stráví tercie na zeměpisně-dějepisném kurzu s panem profesorem Rothem a paní profesorkou Očenáškovou.

Předposlední týden školního roku čeká tematický poznávací pobyt také 2.A a sextu. Prožijí ho obě třídy společně v malebném okolí vodní nádrže Lipno. A pak už jen závěrečný týden a po něm mohou ve výletech všichni směle pokračovat. Těšíme se na vaše fotografie ze všech červnových akcí! Nezapomeňte, #gymplnavyletech!