Střípky z gymnázia

Němčináři soutěžili ve školním kole

,

I přes stálou přítomnost koronaviru se konalo tradiční školní kolo olympiády z německého jazyka. Organizátorkami byly vyučující němčiny na gymnáziu v čele s Mgr. Václavou Reissmüllerovou. Oproti loňskému roku se olympiáda konala prezenčně.

V prvním kole na studenty čekaly poslech a čtení s porozuměním. Druhé kolo bylo už tradičně o mluvení.

Oceněni byli tři nejlepší v obou z kategorií: nižší a vyšší gymnázium. V kategorii nižšího gymnázia zvítězil Ondřej Žifčik (kvarta). Druhý se umístil Bonifác Smíšek a třetí místo obsadil Martin Hrubec (oba kvarta). Kategorii vyššího gymnázia vyhrál Petr Švarc (sexta). Za ním následoval Bořek Bierhanzl (3.A). Třetí místo obsadila nejlepší němčinářka a jediná dívka na stupních vítězů, Chantal Čížková (3.C). Samotné vyhlášení proběhlo 29. listopadu o velké přestávce. Všech šest studentů obdrželo od organizátorek olympiády diplom a malé ocenění v podobě výrobků z německy mluvících zemí.

Okresní kolo se bude konat v zatím neupřesněné formě a je otázkou, zda postoupí tradičně první dva vítězové z každé kategorie, nebo jako loni pouze jeden. Všem výhercům gratulujeme!