Střípky z gymnázia

Na gymnáziu studuje mistr v naturální kulturistice

,

Veleúspěšný květen má za sebou Marek Bímon, student 2.A Gymnázia Příbram, a to nejen na poli studijním, ale i v oboru, kterému věnuje svůj volný čas – naturální kulturistice. Vedle toho, že je od začátku studia premiantem třídy a v květnu obdržel i uznávaný mezinárodní jazykový certifikát v angličtině FCE, ve velké mezinárodní konkurenci vyhrál hned čtyři závody právě v naturální kulturistice.

13. května proběhly kulturistické závody Agrofert Natural Cup pod záštitou Města Příbram. Závodníci se sešli v hojném počtu. Průběh dne byl rozdělen do třech bloků. První blok prezentovaly děti ve stylu gymnastiky jako např. Freestyle. Ve druhém bloku nastoupili na pódium muži Physique a Bikiny fitness, které následně ve třetím bloku vystřídala kulturistika mužů. Marek Bímon tady obsadil první místo v kategorii kulturistika junioři.

O týden později pak Košice hostily mezinárodní mistrovství Slovenské republiky v naturální kulturistice. I tady Marek Bímon zazářil a obsadil první místo, a to hned ve třech kategoriích: kulturistika dorostenci, kulturistika junioři a muži do 174 cm.

Naturální kulturistika je sportovní odvětví, které si klade za cíl podporovat a prezentovat estetiku a symetrii svalového rozvoje, a to výhradně bez použití prostředků zvyšujících výkon a nepřirozený růst svalstva, jako jsou anabolické steroidy, růstové hormony nebo diuretika.