Střípky z gymnázia

Gymnastky první v republice

,

Sobota 7. dubna byla pro školní gymnasty velice úspěšná. Zúčastnili se pod vedením Mgr. Aleny Vrátné republikového finále poháru ve sportovní gymnastice. Gymnázium vyslalo do Prahy hned tři družstva a jedno z nich vybojovalo republikový středoškolský pohár a navázalo tak na úspěchy z let 2014 a 2015.

V soutěži družstev se dorostenky (Martina Chrastinová (sexta), Jana Schejbalová (oktáva), Hana Gerčáková (1.C) a Klaudie Hlinková (1.B)) vyšplhaly na zlatou příčku, starší žáci (Kryštof Vaner (sekunda), Filip Martinkovič a Matěj Havel (oba kvarta)) umístili na 2. stupni a starší žákyně (Veronika Dandová, Lucie Havlištová (obě sekunda), Pavla Valíčková (prima) a Sára Trávníčková (kvarta)) byly páté.

Mezi jednotlivci Filip Martinkovič obsadil 3. místo a Kryštof Vaner 4. místo. Hana Gerčáková si domů odvezla ze soutěže jednotlivců ještě jednu zlatou medaili.

Poděkování za přípravu patří nejen Mgr. Aleně Vrátné, ale také Sokolu Příbram. Za skvělé výkony si všichni zaslouží gratulaci. Přejeme mnoho dalších úspěchů.