Střípky z gymnázia

Můj život s gamblerem: Spisovatelka varovala studenty před hazardem

,

Martina Bittnerová patří mezi uznávané české spisovatelky. Píše takzvanou literaturu non-fiction neboli literaturu faktu. Ve svých knihách se věnovala například Boženě Němcové, Karlu Hynku Máchovi, Viktoru Dykovi a dalším významným osobnostem především 19. století. Z této řady vybočuje ještě jeden titul, kniha Můj život s gamblerem.

Autobiografický skutečný příběh začíná velkou láskou a nadějí, když autorka potkává svého budoucího partnera. Když jí později „jen tak“ oznámí, že je hazardním hráčem, mávne nad tím rukou. Až zpětně zjišťuje, jak se spletla.

O svých velice silných zážitcích pořádá besedy po celé republice, ve školách i v knihovnách. Jedna z nich se ve čtvrtek 22. února konala i v hudebním sále gymnázia. Bittnerová studentům sexty a 2.B, stejně jako knihovnici Editě Vaníčkové a metodičce prevence Mgr. Marii Hlaváčové, přiblížila například atmosféru psychiatrické léčebny, kterou spolu s partnerem navštěvovala. Při svých cestách po republice se jí svěřilo mnoho dalších gamblerů. Jejich osudy studentům také přiblížila a varovala je, aby nástrahám hazardu rovněž nepodlehli. Gamblerství je podle ní totiž smrtelná nemoc a její partner byl jeden z těch, kdo se nakonec rozhodli svůj život pod tlakem dluhů dobrovolně ukončit.