Střípky z gymnázia

Ještě jednou hory

,

Od 19. 2. do 26. 2 se konal již druhý lyžařský kurz v tomto roce, jako tradičně na Vébrových boudách v Krkonoších. V tomto termínu si jeli zalyžovat žáci 1.A a sekundy, kteří vystřídali studenty kvinty, 1.B a 1.C. Jako instruktoři se lyžařského kurzu účastnili paní profesorky Blažková, S. Hlaváčová a Pavelková a pan profesor Hrubý. O zábavu se starali vychovatelé paní profesorka Lexová a pan profesor Drmla. Nechyběl ani lékař a zdravotní sestřička.

Celý týden se pilně trénovalo na sjezdových lyžích nebo snowboardech, ale nezapomnělo se ani na běžky. Žáci se hned první den naučili správně mazat běžky a zapsali se do družstev. První družstvo byli snowboardisté pod vedením paní profesorky Hlaváčové. Druhé družstvo zaplnili pokročilí lyžaři sekundy, kterým k zdokonalení pomohla paní profesorka Pavelková. Ve třetím družstvu si užívali lyžování pokročilí žáci 1.A, na které dohlížel a kterým pomáhal pan profesor Hrubý. Poslední – čtvrté družstvo tvořilo pouze několik studentů – dosud nelyžařů. O to, že tito pilní žáci už umí sjet mírnější kopec, se zasloužila pani profesorka Blažková. Na běžkách se jezdilo ve stejných skupinách. Přechodné změny ve složení skupin si vynutily krátkodobé střevní potíže, které postihly zhruba tři čtvrtiny výpravy.

Na lyžařském kurzu se žáci neučili pouze lyžovat, snowboardovat nebo běžkovat. Ke každodennímu programu patřila také večerní zábava, o kterou se podělili, paní profesorka Lexová a pan profesor Drmla. Většinou se hrály hry, ale dvakrát mohli studenti zhlédnout film. Jednou byl o carvingu a jednou o snowboardingu. Jako bonus paní profesorka Pavelková natočila 2. a 4. družstvo. Studenti si pak mohli v klidu na chatě prohlédnout své pokroky a zjistit, co dělají špatně, či dobře.

Přestože ubytování nebylo nikterak luxusní, jídlo ne vždy chutné, personál chaty někdy podmračený a Krakonoš občas posílal psí počasí ve formě deště, husté mlhy či ledovky, celkově se lyžařský kurz vydařil, studentům se na lyžařském kurzu líbilo a všichni si ho dobře užili. Sjezdovky byly upravené, běžecké trasy také, největší dík ale patří našim profesorům, kteří se nám hodně věnovali a byli skvělí!