Střípky z gymnázia

Halloweenské kreace gymnazistů

,

Halloween, tento anglosaský svátek, který se slaví v předvečer Svátku všech svatých, má na gymnáziu už svou tradici. A tak i letos se chodby zaplnili kostlivci, vílami, strašidelnými klauny, ale i velmi originálními stvořeními a spoustou dalších stvůr a nestvůr.

O velké přestávce mohli studenti svá nová já ukázat odborné porotě a zapojit se tak do soutěže o nejlepší a nejnápaditější masku. Ta žáky hodnotila ve dvou kategoriích. Za nižší gymnázium zvítězil krásný jednorožec v podání Honzy Sladovníka ze sekundy. Velmi originální nápad měla také Johana Paulová (kvarta), která se převlékla za hrozen a s ním skončila druhém místě. Do akce se opět vrátila sekunda, a to přesněji Sára Trávníčková alias kočka Škubla, která obsadila krásnou bronzovou příčku. Za nápad byly oceněné také tři disneyovské princezny ze sekundy – Eliška Míková, Kateřina Laňková a Adéla Vítková.

Za vyšší gymnázium zvítězila Bára Panáková ze septimy, která se pro dnešní den stala strašákem v poli. Na druhém místě skončila půvabná a zároveň děsivá Bílá paní, Tereza Janotová (1.B). Bronzovou příčku obsadilo trio Santa a sobové v podání Václava Nového, Dominiky Rydlové a Veroniky Šůnové ze 2.C. Stejně jako v první kategorii, tak i v této porota udělovala ceny za nápad a kreativitu. Zde byli hned tři vítězové, a to Lví Král Petr Klouček (3.B), fotbalový hráč Fanda Sentenský (oktáva) a nestvůra Alexandr Krotký (4.A).

Vítězům gratulujeme a oceňujeme všechny, kteří se zapojili, za jejich kreativitu a zručnost.