Střípky z gymnázia

GymTV si zvolila nové vedení

,

Dlouholetý člen redakce školní televize Gymnázia Příbram Tomáš Rosa se včera stal novým šéfredaktorem GymTV. Svou funkci mu předal dosavadní šéfredaktor, nyní už absolvent gymnázia a budoucí student Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Václav Bešťák. Stalo se tak po volbách, v nichž služebně nejstarší student v redakci přesvědčivě zvítězil. Za svoji zástupkyni si vybral Kristýnu Blahnovou. Tomáš Rosa je redaktorem školní televize pátým rokem a z tohoto hlediska je nejzkušenějším členem GymTV. Po Lukáši Jungbauerovi, Barboře Černohorské, Věře Hauptmannové a Václavu Bešťákovi se tedy stal pátým šéfredaktorem GymTV v její osmileté historii.

Václav Bešťák předává funkci Tomáši Rosovi
Václav Bešťák předává funkci Tomáši Rosovi

Na včerejší redakční poradě se s prací ve školní televizi rozloučili Václav Bešťák a Barbora Blahnová. Oba studenti bývalé 4.A však nadále zůstávají blízkými spolupracovníky redakce, kterou Bešťák vedl jako nejdéle sloužící šéfredaktor. Vedoucí GymTV Josef Fryš poděkoval oběma za přínos, který pro redakci znamenali, a popřál jim mnoho štěstí v jejich budoucím studiu.

DSC02557

Tomáš Rosa má vlastnost, pro kterou je předurčen pro post šéfredaktora: zodpovědnost. Bude mít hodně práce, ale má zkušenosti a výbornou oporu v Týně Blahnové a Lukáši Kozlovi. Bára pro mě byla a je nesmírně poctivou a inteligentní osobností s jemnou a čistou duší, které práce v GymTV dala snad trochu sebevědomí. Ona jí na oplátku věnovala množství svého času, podpory a úsměvů. Vašek je člověk, který toho pro školu udělal tolik, že to nikdy nikdo nedocení. Organizačně talentovaný exhibicionista s nesmírným přehledem a fantastickými vyjadřovacími schopnostmi, který vychází snad s každým. Navíc člověk s okem pro kameru, citem pro střih, úžasným humorem a skvělou schopností povýšit každé moje rýpnutí do další dimenze a vrátit zpět i s úroky. Stručně řečeno, je těžké je propustit, a proto jsem rád, že to nemusím udělat.

Josef Fryš