Střípky z gymnázia

Gymnázium má němčináře roku aneb Cestováním k lepším zítřkům

,

V pátek 11. března se v hudebním sále předávaly ceny. Němčinářem roku se totiž v celorepublikové online soutěži stal Josef Kocík ze 4.B, když porazil více než 1700 účastníků z celé republiky. Certifikát a ceny mu přijeli předat Přemysl Piskač a Lukáš Kerhart ze společnosti Czech-us. Gymnázium Příbram se také stalo 4. nejlepší školou ve Středočeském kraji.

Po úvodní slavnostní části následovala beseda pro všechny třetí ročníky, septimu a vybrané studenty jiných tříd gymnázia. Tématem bylo cestování a studium v zahraničí. Lukáš Kerhart vyprávěl o svých zkušenostech z více než 30 zemí světa, které procestoval. Prezentace plná videí, ukázkových fotografií a užitečných informací měla hlavně podpořit všechny, aby se nebáli do zahraničí odjet, ať už by měla jejich cesta jakýkoliv záměr, pro více motivované studenty pak také ukázala možnosti studia na vysoké škole mimo Českou republiku.

Lukáš si dal za cíl rozcestovat mladé Čechy a v Příbrami se mu to určitě podařilo. Cestovatelská nálada v sále zůstala i dlouho po přednášce, kdy ještě mnoho studentů pokládalo otázky ohledně svých plánů do budoucna.