Střípky z gymnázia

Gymnazisté financím rozumějí

,

Soutěž Finanční gramotnost od roku 2009 vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR v nejvyšší kategorii celostátních školních soutěží „A“. Cílem soutěže je naučit finanční gramotnost žáky základních škol a žáky středních škol . FG je stále nejúčinnější prevencí proti předlužení a sociálnímu vyloučení a učí děti i dospělé finančně zabezpečit sebe a svoji rodinu a plnohodnotně rozvíjet svůj osobní život.

V šesti ročnících soutěže Finanční gramotnost úspěšně soutěžilo 263.088 žáků z celé ČR a soutěž má nejvyšší počet soutěžících ze všech soutěží MŠMT ČR. Sedmý ročník soutěže osobně zaštítil náměstek MŠMT ČR Mgr. Jaroslav Fidrmuc a ministr průmyslu a obchodu Ing. Jan Mládek, CSc. Finálová kola soutěže o titul „Mistr republiky ve finanční gramotnosti“ v klášteře Emauzy v Praze dne 26. 4. 2016 již tradičně zahájí guvernér ČNB Ing. Miroslav Singer, PhD

Naše škola se zúčastnila už posedmé, v okresním kole jsme se umístili na prvním místě, v krajském kole na místě osmém. Blahopřejeme soutěžícím ( T. Doležalové – sexta, J. Langerovi – 3.A, a J. Čabrádkovi – 4.B), těšíme se na další osmé kolo ve školním roce 2016/2017.