Střípky z gymnáziaVidea

Bandy byly happy together

,

Sobotní večer přinesl skvělý zážitek těm, kteří se shromáždili na nádvoří březnického zámku. Úderem osmé hodiny večerní tady v začínající teplé letní noci zazněly první tóny společného koncertu školních orchestrů z příbramského gymnázia a partnerského gymnázia z Aurichu v Německu. Vyvrcholil tak pobyt německých hudebníků v Příbrami, který proběhl jako druhá část výměnného projektu obou těles.

Zaplněnému nádvoří se nejprve představil Big Band Aurich vedený Mario Haseborgem. Bezmála dvacet mladých muzikantů zahrálo řadu populárních skladeb, jako třeba I’ll Be There, kterou jako první proslavila skupina The Jackson 5, Man in the Mirror od Michaela Jacksona či swingový standard znovuzrozený v 70. letech Tuxedo Junction.

Po německém orchestru, který všechny potěšil nejen skvělou hudbou, ale také milým květinovým poděkováním hostitelským rodinám, nastoupil GymBand, školní orchestr Gymnázia Příbram pod vedením Mgr. Miloslavy Šmolíkové. Zazněla třeba filmová hudba z filmů o Jamesi Bondovi, Moonglight Serenade Glenna Millera nebo jazzový standard Dinah, v němž se představili sólisté orchestru.

Vrcholem koncertu bylo samozřejmě společné vystoupení. Čtyřicet hudebníků ze dvou zemí spojila hudba – od slavné In the Mood Joe Garlanda, přes Jacksonův Thriller až skladbu s příznačným názvem Happy Together. Ta pak zazněla ještě jednou na závěr koncertu coby přídavek, který si rozjásané publikum vyžádalo.

Právě skladba Happy Together, kterou vám níže přinášíme v záznamu ze sobotního večera, se stala symbolem nejen koncertu, ale celého týdenního setkání. Oba studentské orchestry spolu opravdu prožily šťastný týden. A jejich výkony je v tom nenechaly samotné.