Střípky z gymnázia

Francouzský institut dotřetice a naposledy

,

Během školního roku 2015/2016 navštěvovali studenti francouzského jazyka Francouzský institut v Praze. Za celý rok podnikli tři exkurze, během kterých poznávali francouzskou kulturu.

Poprvé se vydali na expozici Desing ČVUT a zhlédli komedii Samba, která řešila otázku migrace. Druhou návštěvou si francouzskou kulturu přiblížili výstavou francouzské dokumentární fotografky žijící v Praze, Sophie Knittelové a thrillerem s názvem Un homme idéal, v překladu Pan Bezchybný. 12. dubna se tam vydali naposledy a jak jinak zakončit toto příjemné poznávání francouzské kultury než fantasy komedií?

Zbrusu Nový zákon. Takto zněl název snímku, který vypráví příběh o Bohu. O Bohu, který vymýšlí absurdní zákony a znepříjemňovat lidský život je jeho velkým potěšením. O Bohu, který žije v Bruselu a kromě syna Ježíše má ještě manželku a malou dceru. Té jeho chování vadí, a proto se rozhodne poslat všem lidem na světě SMS s datem jejich smrti. Co se stane, když se lidé dozví, kolik času jim do konce života zbývá? A co na chování své malé dcery řekne Bůh?

Na další návštěvy si studenti počkají do příštího školního roku a zajisté se mají na co těšit.