Střípky z gymnázia

Polská návštěva na gymnáziu

,

V páteční podvečer 9. června do příbramského hotelu Belvedere dorazila skupina studentů z polského Kępna, přesněji těch, kteří se účastní mezinárodního studentského projektu Erasmus+.

A už večer po příjezdu byl nabitý programem – v doprovodu učitelek gymnázia Mgr. Hany Štufkové a Mgr. Lenky Pavelkové a také českých studentů účastnících se projektu se všichni vydali poznat příbramskou dominantu, Svatou Horu, v rámci celostátní akce Noc kostelů. Během této události se podívali nejen na obvykle navštěvovaná místa, ale i na některá, která jsou očím veřejnosti běžně skrytá.

V sobotu se vydali k nově otevřenému Novému rybníku, kde právě probíhal první ročník příbramského Dne sportu. Během odpoledne na ně pak čekala prohlídka Hornického muzea, kterou zakončil koncert pěveckých sborů Arytmie a Gambale v prostoru u vodního kola v dole Drkolnov.

V neděli polští studenti a jejich pedagogové navštívili Prahu a její nejvýznamnější turistické atrakce – od Pražského hradu přes Karlův most až po Staroměstské či Václavské náměstí.

V pondělí polská výprava dorazila na gymnázium, a to hned do ředitelny, kde paní ředitelce Mgr. Ivě Kadeřábkové předala plakát s motivem letošní studentské konference projektu Erasmus+ v polské Krzyżowé. Během dne pak Poláci zavítali i do vyučovacích hodin – tím zpestřili vyučování třeba septimě a 1.C. Odpoledne se polská návštěva vydala poznávat historické centrum Příbrami.

Úterní dopoledne probíhalo taktéž ve škole, a to například v hodině hudební výchovy třídy primy, během které polští studenti primánům předvedli svůj národní tanec, polonézu, a i zbytek této hodiny se nesl v duchu hudby a tance. Odpoledne bylo vyhrazeno pro návštěvu Muzea Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě a večer se už všichni účastníci projektu společně rozloučili a pětidenní pobyt završili bowlingem. A tím byl zároveň završen i program projektu Erasmus+ pro tento školní rok, a už nyní se můžeme těšit na to, co přinese ten příští.