Střípky z gymnázia

Dreams and Teams v Praze

,

Ve dnech 13.-15.10.2009 se školní projekt Dreams and Teams zúčastnil speciální akce pod záštitou British Council v Praze. Sešlo se zde 14 žáků ze sedmi různých škol z celé České republiky.

Ve středu jsme zorganizovali hry pro mladé fotbalisty a fotbalové fanoušky s anglickým nádechem na Strahovském stadionu. Tyto hry jsme vymýšleli předchozí den, za pomoci internetu. Pro všechny zúčastněné čekaly krásné ceny značky NIKE (plakáty, čepice, trička, fotbalové míče a sportovní tašky). A i přes nepříznivé počasí si přišel zasoutěžit velký počet zájemců.

Také jsme si vyslechli besedu s názvem ,,Školní firmy – malé podnikání“. Profesor Michal Benda z obchodní akademie v Chrudimi nás seznámil s jejich speciálním projektem, který umožňuje studentům poznat základy podnikání i ve spolupráci s hendikepovanými lidmi.

Ve čtvrtek a zároveň poslední den jsme absolvovali besedu přímo na British Council s názvem ,,Neziskové organizace“. Zde jsme se dozvěděli mnoho zajímavých věcí o občanských sdruženích, obecně prospěšných společnostech, nadacích i o nadačních fondech.

Tento projekt byl velmi úspěšný, rozšířil zúčastněným studentům vědomosti a všem se moc líbil.

Karolína Jíchová