Střípky z gymnázia

Do GymTV zavítali příbuzní

,

Netradiční poradu si užili členové redakce GymTV ve středu 3. května. Namísto tradiční agendy totiž strávili středeční podvečer a večer s rodiči, prarodiči nebo sourozenci. Ti do školy  zavítali na jejich pozvání a prohlédli si tak redakci a studio školní televize a navíc si mohli vyzkoušet celou řadu aktivit – od moderování přes rozbor reportáže, ukázku techniky, analýzu chyb v článcích až po sestavování scénáře. To vše jim předvedli členové redakce. „Napadlo nás ukázat rodičům, kteří vidí naši práci, až když je hotová, čemu se tady v redakci věnujeme a co ta práce obnáší. Chceme jim i tak trochu poděkovat, že jsou tady pro nás a pomáhají nám při psaní článků nebo když nás vozí na nějaké natáčení,“ řekla šéfredaktorka Magdaléna Studená, která s tímto nápadem přišla.

Příbuzní měli možnost si pod vedením Magdalény Studené zamoderovat a vyzkoušet čtecí zařízení a klíčování, s Terezou Jirákovou kriticky zhodnotit jednu z reportáží, s Vítem Šimánkem a Tomášem Čechurou si vyzkoušet ovládání kamerové lanovky nebo jeřábu, od Adiny Kazdové se dozvědět, jak se píše scénář, spolu se Štěpánem Švagrem opravit některé chyby v článcích a se sourozenci Horovými proniknout do tajů režie přímého přenosu.

Rodiče a další příbuzní nakonec strávili ve škole dvě a půl hodiny. Reportáž, kterou natáčeli Jakub Brynda, Tereza Žáková a Vojtěch Švenda, přinese GymTV ve zprávách na konci června.