Střípky z gymnázia

Co vše obsahuje práce notáře?

,

Odpovědět na tuto otázku studentům 3.A a 3.C přišel 14. března Radek Šmíd, který v Příbrami zaujímá post notáře. Dvouhodinová přednáška se točila například kolem toho, jak probíhá takové dědické řízení, jaké formy může mít závěť nebo jak se dělí dědické třídy. Přednášku pro studenty zprostředkovala Mgr. Tereza Pahorecká, která v obou třídách vyučuje ZSV.

Každý z nás se v životě jednou s notářem setká. Ať chce, nebo ne. Pan Šmíd se proto také snažil gymnazisty poučit, aby se vyvarovali chyb, které za svou kariéru zažil. Některé případy, které studentům vyprávěl, šokovaly kuriozitu, jiné přímo až překvapivým závěrem. Svůj účel snad splnily a studenti se v budoucnu podobným komplikacím vyhnou.

Poděkování patří panu Šmídovi, že si ve svém přeplněném diáři dokázal najít čas pro diskuzi s gymnazisty. Pro ně to byla skvělá příležitost, jak se dozvědět více informací o práci, pod kterou si někteří nedokáží mnohé přestavit. Své nabyté vědomosti využijí už v příštích hodinách ZSV, kdy společně s paní Pahoreckou zabrousí do občanského práva. Jednou z jeho částí je totiž dědictví. Díky této přednášce už si mohu udělat přehled o tom, co je tak přibližně čeká a nemine.