Střípky z gymnázia

Akademie 2011 na DVD

,

V těchto dnech vydává školní televize gymnázia DVD se záznamem školní kulturní akademie 2011. Přestože od jejího konání uplynul více než rok, záznam vychází až nyní, zato však v nebývale velkém rozsahu. Ten tak odráží i rozsah samotné akademie, která se zapsala do paměti diváků coby nejdelší v historii, ale především také zaujala žánrovou pestrostí, kterou nabídla.

Ti, kteří si DVD koupí, si tak mohou připomenout některá půlnoční překvapení loňských maturantů, hudební vystoupení od popu přes ruský folklor až po rock, taneční čísla na hudbu let 60. i 80., cizojazyčná vystoupení v angličtině či ruštině, scénky, pěvecká čísla, maňáskový film loňské sexty i závěrečné pásmo GymBandu.

Více než tříhodinový záznam vychází na dvou DVD discích a jejich součástí jsou tradičně i bonusy s výňatky zpravodajství GymTV týkajícími se akademie, ale také více než deset minut záběrů a rozhovorů od prvních zkoušek akademie až po atmosféru zákulisí.

Vznik celého záznamu nebyl jednoduchý, a proto trval takovou dobu. Náročná byla zejména práce se zvukem – GymTV měla k dispozici celkem čtyři zvukové záznamy, které bylo třeba různě promíchávat, aby divák dostal vždy ten nejvhodnější – záznam z mikrofonu u rampy jeviště, z ruchového mikrofonu jedné z kamer, zvukové stopy audionahrávek a záznam z mikrofonů divadla. Co tehdy zaniklo v potlesku, mohou si diváci nyní připomenout u záznamu na DVD.

DVD si lze objednat na webu GymTV.