Střípky z gymnázia

Zlato a bronz v republikové ruštině

,

Už je to tak! Studentky Gymnázia Příbram Julie Sýkorová (4.C) a Veronika Skoupá (kvinta) vystoupily na republikovém finále konverzační soutěže v ruském jazyce na příčky nejvyšší.

Do pražského centra NIDV, kde se finále 15. dubna konalo, přijeli krajští vítězové z celé české republiky. Naše finalistky zastupovaly Středočeský kraj, jako vítězky ve svých kategoriích SŠI a SŠII. Účast 14 soutěžících v každé kategorii naznačovala, že je o soutěž v rámci ČR velký zájem a že obstát v tak velké konkurenci nebude jednoduché.

Samotná soutěž v obou kategoriích zahrnovala tři disciplíny – poslech s porozuměním, kdy soutěžící mohli začít odpovídat až po opakovaném vyslechnutí celého textu. Dále následoval pohovor s komisí na vylosované téma a závěr patřil interakci, která byla propojena se znalostmi ruské kultury a reálií.

Vyhodnocení soutěže bylo v režii porotců z řad vysokoškolských profesorů, kteří pečlivě dohlíželi na zdárný průběh soutěže. Studentky našeho gymnázia si v odpoledních hodinách opravdu vychutnaly radost ze svých výkonů. Veronika Skoupá obsadila 3. místo v kategorii SŠI a Julie Sýkorová 1. místo v kategorii SŠII.

Tento dvojnásobný úspěch je poctou pro naše gymnázium i tím, že jsme byli v republikovém finále jedinou školou, jejíž finalisté obsadili přední místa v obou kategoriích.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA