Střípky z gymnázia

Zkoušky na akademii začaly

,

Ve středu 23. února v odpoledních hodinách začaly ve školním klubu gymnázia oficiální zkoušky školní kulturní akademie, která se uskuteční na velké scéně Divadla Antonína Dvořáka 16. března. Podle připraveného rozpisu se sešli první účinkující, aby před zraky svých kolegů a především pod bedlivým dohledem Mgr. Marcely Haškové a Mgr. Terezy Krobové předvedli, s čím chtějí na akademii zaujmout diváky.

Scénky, hudebně-taneční vystoupení i vtipné dialogy byly k vidění i ve čtvrtek, kdy byly do školního klubu pozvány další účinkující skupiny. Od Marcely Haškové všichni dostávali cenné a praktické rady, aby jejich umění a podstata jejich vystoupení patřičně vynikly.

V seznamu účinkujících je řada nových tváří, studentů nižšího gymnázia a nižších ročníků vyššího gymnázia, což jen dokazuje fakt, že se škola na jevištních prknech nemusí spoléhat jen na tradiční jména. Naopak, pohled na předběžný program prozrazuje, že zájemců je tolik, že některá čísla bude nutné upravit nebo dokonce zrušit, avšak při zachování pestrosti forem představení, která je už nyní zajímavým příslibem.

Přípravy, zkoušky a konzultace jsou plánovány i na příští týden, který většina ostatních studentů a učitelů stráví na jarních prázdninách.