Střípky z gymnázia

Stručný přehled distanční výuky z pohledu jedné učitelky

,

Redakce GymTV obdržela příspěvek s postřehy pedagožky Gymnázia Příbram PaedDr. Lenky Blažkové k distanční výuce. Nabízíme níže:

Stručný přehled distanční výuky z pohledu jedné učitelky

1) Březen 2020 Lyžařský kurz Vébrovy Boudy: Kolega instruktor má horečky a ostatní si ho dobíráme, jestli nebyl před týdnem lyžovat v Rakousku.
Tři dny po návratu z lyžařského kurzu: Všichni přechází na distanční výuku. To bude zajímavé, několik týdnů vyučovat z domova.

2) Duben 2020 Je to dost náročné všechnu látku převádět do obrázků, které posílám studentům do Moodlu.

3) Květen 2020 Přechod z Moodlu do Classroomu. Před třemi měsíci bych těmto slovům nerozuměla. Maturanti stále na distanční výuce. Ve třeťácích beru genetiku. Obávám se, že ti tři, kteří se na něco ptají, jsou jediní, co tomu alespoň trochu rozumí. Jak to jen dělají matikáři ?

4) Červen 2020 Maturanti konečně odmaturovali. Byli moji oblíbení, ale učit čtvrťáky v červnu bylo opravdu divné…

5) Září 2020 Krása, učíme ve třídě. Všichni si to vychutnáváme, ale červík hlodá : Vydrží to ?

6) Říjen 2020 A je to tady, opět civění do monitorů. Hromadně přecházíme na meety. Studenti mají zábavu, jsou už zkušení (z jazyků): „Paní učitelko, zapněte si mikrofon.“

7) Listopad 2020 Vyměňujeme si zkušenosti (Ctrl C + Ctrl V – no to je bomba!). Google kalendář už používají úplně všichni a tak zjišťujeme, kolik studentů má klavír, doučování nebo zubaře.

8) Prosinec 2020 Dva týdny prezenční výuky – jsme úplně v tranzu, vidíme studenty naživo! Takto se raduji, když v přírodě najdu kytičku, kterou znám jen z atlasu.

9) Leden 2021 A zase z domova, už je to trochu únavné. Snad už brzy…

10) Únor 2021 Nééé, pořád sedíme u počítačů. „Trošku“ blbnu: „Zdeňku (= kolega na meetu), já tě vidím, že otvíráš pusu, ale vůbec tě neslyším.“ Pět minut hledáme, kde je problém. „Jé, já jsem si nenasadila sluchátka…“

Hezké prázdniny, potřebujeme je všichni!

Ilustrační foto: pexels.com