Střípky z gymnázia

Výměnný pobyt studentů ve Francii

,

Na jaře 2013 se bude konat výměnný pobyt našich studentů ve spolupráci s všeobecným gymnáziem  ve Valence ve Francii. Naši studenti stráví jeden březnový týden ve francouzských rodinách a ubytují své francouzské korespondenty jeden dubnový týden.

Během pobytu ve Francii se  naši studenti  podívají na výuku ve francouzském gymnáziu, pojedou na výlety do Lyonu, do jedinečné jeskyně Choranche v pohoří Vercors, zhlédnou  tradiční výrobu nugátu v Montélimar a především si procvičí znalost cizího jazyka – ať už francouzštiny či angličtiny – se svými francouzskými kamarády a členy jejich rodin. Cestou navštíví Štrasburk a Dijon.

Studenti francouzského gymnázia jsou z druhého ročníku, mají tedy 16 – 17 let a jsou velmi motivováni navštívit Českou republiku.  Jejich paní profesorka již absolvovala výměnný pobyt v České republice a odvezla si velmi pozitivní zkušenost, kterou jim zprostředkovala. Kvůli velkému počtu zájemců musí nyní organizovat partnerské gymnázium výběrové řízení pro zájemce o výměnný pobyt.

Před samotným setkáním studenti obou zemí napíší maily, ve kterých se představí a na základě společných zájmů budou vytvořeny dvojice tak, aby všichni byli během svého pobytu spokojeni a ideálně si našli kamarády, se kterými zůstanou i nadále v kontaktu.

Stále ještě zbývá pár míst v autobusu, takže se neváhejte přihlásit u Mgr. V. Holíkové nebo Mgr. V. Šedivé (kabinety ve 3. patře), případně dalších vyučujících francouzského jazyka.