Střípky z gymnázia

Virtuální zeď vzbudila zájem, nejvíc bodoval Instagram

,

repro: GymTV

Kromě tradičního vánočního zpívání učitelů (více čtěte zde) lákala studenty Gymnázia Příbram v poslední den před Vánoci do vestibulu školy ještě jiná věc. Tou byla takzvaná virtuální nebo také živá zeď, na níž se zobrazovaly jejich příspěvky ze sociálních sítí.

Do tohoto jednoduchého experimentu se mohl zapojit úplně každý, a to prostřednictvím Facebooku, Twitteru či Instagramu. Stačilo vtipně okomentovat nebo jakkoliv zachytit vánoční atmosféru, která na gymnáziu panovala, připojit hashtag #vanocnigympl a fotku nebo status sdílet. Právě drtivá většina příspěvků dorazila na virtuální zeď v podobě fotografií ze služby Instagram.

Hashtag je slovo či fráze začínající křížkem (#) a má funkci klíčového slova. Na základě tohoto klíčového slova tak mohou uživatelé na sociálních sítích vyhledávat příspěvky, jež se týkají téhož tématu. S hashtagy přišel jako první Twitter, dnes je však plně podporuje i Facebook, Instagram či Google+.

Celkem zaslali studenti více než tři desítky příspěvků, čímž skvěle pomohli zachytit jedinečnost tohoto dne. Všem děkujeme za účast, níže přinášíme výběr fotografií, které nás v redakci nejvíce zaujaly.

Určitě to nebyl poslední den, kdy se virtální zeď ve vestibulu nacházela. Máte nápad, kdy by se dala využít znovu? Napište nám na Facebook!