Střípky z gymnázia

Vánoční GymBand opět na scéně

,

S deseti novými členy začal ve čtvrtek 21. prosince v šest hodin večer tradiční vánoční koncert GymBandu. V hudebním sále Gymnázia Příbram orchestr vystoupil s novými i osvědčenými hity.

Večer symbolicky zahájil song Happy Together. Po úvodním slovu vedoucí orchestru Mgr. Miloslavy Šmolíkové zahrál GymBand swingovou píseň z 30. let 20. století All of Me. Zazpívala ji sólistka Libuše Fořtová, která se střídala s Bárou Stachovou. Letos je ale doplnily tři další zpěvačky z prvního ročníku – Johana Almáši, Nela Čmuchařová a Gabriela Studená. Ty zase spolu za doprovodu GymBandu zazpívaly skladbu Bei Mir Bist Du Schön. Svoje sólo s trubkou v ní měl Václav Farář.

GymBand se představil i jako rocková skupina Deep Purple, a to se songem Smoke on the Water ze 70. let. Bára Stachová pak z „osmdesátkového“ filmu Flashdance zazpívala What a Feeling. Devadesátky v repertoáru reprezentovaly skladbu Conquest of Paradise, která vznikla k 500. výročí od objevení Ameriky a kterou zazpívalo všech pět sólistek. Milénium pak připomněla písnička Don’t Know Why od zpěvačky Norah Jones. Tu na koncertu GymBandu nahradila Bára Stachová.

Ta pak s Libuší Fořtovou vtáhla posluchače do filmu. Vánoční blok programu totiž otevřel song z komedie Sám doma Somewhere In My Memory. Spolu s Nelou Čmuchařovou pak tyto sólistky zazpívaly i Jingle Bells. Sama Nela také představila českou Vánoční od Johny Machette a Teri Blitzen, a to ve speciální aranži pro GymBand od houslisty Matyáše Paula. Klasickou českou koledu Narodil se Kristus Pán pak GymBand zahrál úplně na závěr. A diváci stále nebyli nasycení. To vyřešil přídavek – Uptown Funk od Marka Ronsona a Bruna Marse. Orchestr letos přivítal i nové hudební nástroje – například violoncello, na které zahrály Bára Zápotocká a Ella Říhová.

„Já vám přeji krásné Vánoce, hodně zdraví v novém roce, spoustu sil, a abychom se tu co nejdéle setkávali,“ uzavřel vánoční koncert GymBandu zástupce ředitelky RNDr. Petr Hrubý.

Foto: Sofie Pazlarová