Střípky z gymnázia

V divadle na Archivu jazyků

,

Na druhé představení se členové příbramského Klubu mladého diváka vydali ve středu 14. listopadu. Na velké scéně divadla Antonína Dvořáka zhlédli hru Archiv jazyků. Autorem této hořkosladké komedie je americká dramatička Julia Cho a v České republice hru zrežíroval Mikoláš Tyc.

Hlavní postavou je George, který pracuje jako lingvista. Zabývá se vymírajícími nebo už vymřelými jazyky. Jednoho dne mu jeho manželka Mary oznámí, že od něj odchází. George nechce, aby odešla, protože ji miluje. Mary je ale rozhodnutá, a tak si vezme kufr a opustí ho. George je zdrcený. Jediným rozptýlením je pro něj jeho práce v Archivu jazyků, kde právě řeší náročný případ. Jeho kolegyně a laboratorní asistentka Emma je do George zamilovaná, a když se dozví, že od něj Mary odešla, myslí si, že by u George mohla mít šanci. Jak tohle může dopadnout?

Hlavních rolí se zhostili Martin Dusbaba (George), Ivana Krmíčková (Mary), Eliška Nejedlá (Emma), Lucie Zedníčková (Alta) a Vladimír Senič (Resten). Všichni byli odměněni potleskem.

Foto: Lukáš Janičina, Divadlo Antonína Dvořáka Příbram