Střípky z gymnázia

V divadle na anglickém představení

,

Jak se naučit lépe anglicky? Pokud si prváci a druháci kladli tuto otázku, ve čtvrtek 1. března na ni našli odpověď. Divadelní hru v angličtině si pro ně totiž připravilo divadlo The Easy English Theatre. Představení neslo název One Day in London. Cílem bylo poukázat na některé fráze, které se v anglicky mluvících zemích běžně používají, ale nám se mohou zdát zvláštní.

Na pódiu Divadla Antonína Dvořáka se studentům předvedl mladík Chris, který chtěl diváky provést Londýnem. Bohužel si na poslední chvíli vzpomněl, že má pracovní pohovor a musel prohlídku odložit. Studenti ho místo toho následovali na jeho pohovor a následně i na celý jeho den. Ten, jak se Chris sám přesvědčil, nebyl úplně jednoduchý.

Hra byla nejen vtipná, ale i interaktivní. I studenti byli nápaditým způsobem zapojeni do děje. A pokud si někdo dělal starosti, že něčemu nebude rozumět, nemusel se bát. Po každé krátké scénce se na pódiu objevil Tomas McCabe (v roli Chrise) a ty těžší fráze všem, samozřejmě anglicky, vysvětlil.