Střípky z gymnázia

Třeťákům skončil sportovní kurz

,

V týdnu od 10. do 14. května absolvovali studenti třetích ročníků a septimy sportovní kurz. Pět dní strávili žáci a pedagogický doprovod ve sportovním areálu Karlovy univerzity v Horním Poříčí u Strakonic.

Na místo se většina studentů dopravila autobusem, ti aktivnější přijeli z Příbrami na kole. Na úvod kurzu byli všichni rozděleni do sedmi skupin, v nichž během týdne vystřídali různé sportovní aktivity: tenis, volejbal, stolní tenis, softbal, cyklistiku, střelbu ze vzduchovky, jízdu na kanoích, hry v přírodě a dobrodružnou hru geocaching. Při ní se žáci naučili pracovat s GPS navigací a vyzkoušeli si lovit tzv. „kešky“. Tato hra je v současnosti velmi oblíbená po celém světě a nebylo by se čemu divit, kdyby i na tomto sportovním kurzu získala své nové fanoušky a sběratele. Aby nebylo sportu málo, každý podvečer probíhala pro dobrovolníky hodinka cvičení. Paní učitelka Hlaváčová předcvičovala stepaerobik a zumbu, paní učitelka Pavelková pak pilates. V osobním volnu i sami studenti pořádali sportovní zápasy, například ve volejbale či v softbalu.

Ačkoli tomu předpověď příliš nenasvědčovala, počasí v Horním Poříčí po celý týden studentům přálo. Zkazilo se až poslední den, celou zpáteční cestu do Příbrami cyklistům znepříjemňoval déšť.