Střípky z gymnázia

Tři, dva, jedna… Teď!

,

Lodě, tenis nebo střelba. Nejen to bylo náplní sportovního kurzu, který proběhl v týdnu od 13. do 17. května. Účastnil se ho třetí ročník a septima v doprovodu učitelů tělocviku, některých třídních učitelů, zdravotnice a vychovatelů. Sportovci vyrazili na kole, někteří dokonce běželi, ostatní jeli autobusem. Cíl byl ale pro všechny stejný – sportovní areál Univerzity Karlovy, který se nachází v Horním Poříčí u Strakonic.

Po příjezdu a ubytování se studenti rozdělili do osmi skupin, které se postupně vystřídaly ve všech aktivitách. Šťastlivci zamířili na lodě hned první den, kdy jim počasí ještě přálo. Pádlovali do nedalekých Katovic společně s Mgr. Danielem Křížem a Mgr. Světlanou Hlaváčovou. I ostatní se na vodu dostali, někteří se dokonce vykoupali, bohužel už v nepříliš příznivých podmínkách.

Na programu byla také střelba s Mgr. Zdeňkem Vondrákem. Ten rozdal všem důležité funkce od střelmistra až po zapisovače výsledků. V průběhu zvládl dělat i kariérního poradce. Kromě střílení na terč se mohli studenti zapojit do „Špalíček cupu“. Nejlepší střelkyní se stala Adriana Hofmanová (3.C) s 91 body ze 100 možných a nejlépe ze všech mířil Ondřej Luks (septima) s 94 body.

Softbal měla na starosti Mgr. Alena Vrátná. Nejprve se všichni protáhli, zkoušeli odpaly a vyslechli si pravidla. Pak si zahráli samotnou hru.

Nechyběla ani jóga s Mgr. Pavlou Karasovou. Studenti zdravili slunce, vyzkoušeli si air yogu a dělali i jógu partnerskou. Ta je založená především na důvěře.

Lana a různé překážky si připravili Mgr. Petr Vocílka a Mgr. Lucie Albrechtová. Začínalo se u země, kde bylo oblíbené nebezpečné X. Ti, kteří se nebáli výšek, zakusili i krátkou simulaci volného pádu. Součástí byla i tajná hra, při které mezi sebou družstva soutěžila v čase.

Míčové hry, ale především volejbal, trénoval Mgr. Bedřich Roth. Družstva si vyzkoušela vše od pinkání, přebíhání, podávání až po hru. Někteří mezi sebou soutěžili o obsloužení u snídaně.

PaedDr. Lenka Blažková se pokoušela nováčkům vysvětlit základy tenisu. Ti zkušenější si mohli jít rovnou pinkat na kurty a zahrát si třeba čtyřhru.

GPS – zorientovat se, běžet a najít poklad! Na začátku seznámila Mgr. Lenka Pavelková studenty s trochou teorie a následně jim rozdala kartičky, pomocí kterých měli zjistit chybějící souřadnice a najít tak sladkou odměnu.

O zdraví všech přítomných se starala Mgr. Miloslava Šmolíková společně s vychovateli Mgr. Božetěchem Burdou a Mgr. Monikou Oravskou. Ve volném čase studenti hojně využívali všechna hřiště a když jim počasí nepřálo, hráli uvnitř různé společenské hry nebo třeba pingpong.