Střípky z gymnázia

Toulky 2.C Českou Kanadou

,

Studenti 2.C se v rámci výletů druhých ročníků vydali až k hranicím našich rakouských sousedů, do Nové Bystřice. V pondělí 4. června se třída 2.C v doprovodu Mgr. Blanky Svobodové a Mgr. Bedřicha Rotha sešla na nástupišti příbramského nádraží. Cesta do Nové Bystřice trvala dlouhých 6 hodin. Rozpálené hlavy účastníků pak zchladila kombinace točené zmrzliny a vlažné sprchy na pokojích tamního penzionu.

Následující den putování 2.C směřovalo do nedalekého kláštera a na hrad Landštejn. Počasí lehké turistice přálo a euforie z absence školních lavic byla znát ve tvářích všech studentů. Mohutný klášter i rozsáhlý hradní komplex udělal na žáky působivý dojem.

Ve středu bylo na programu historické městečko Slavonice. Hlavním lákadlem bylo bezesporu rozsáhlé náměstí, které lemují řady renesančních domů. Největším zážitkem se stalo prozkoumávání těsných katakomb, které se pod tímto náměstím rozprostírají.

Čtvrteční cíl bylo pokoření nejsevernější hranice Rakouska. Závěrečný večer se nemohl obejít bez opékání špekáčků a grilování. Společné chvíle u ohně završili tento velkolepý výlet přímo v srdci České Kanady.