Střípky z gymnázia

3.C v Blanském lese

,

Zabalit si vše do krosen a hurá na vlak. Tak znělo zadání pro 3.C, která strávila třetí zářijový týden na tradičním třídním výletě. Kvůli koronaviru se ale musel změnit jak termín, tak i destinace. 3.C tak vyrazila místo k vodní nádrži Lipno do Křemže. Studenti zde byli ubytovaní v sokolské ubytovně, kde společně strávili s Mgr. Alicí Matulovou a Mgr. Petrem Vocílkou čtyři noci.

Výlet byl zaměřen na chození po okolí Křemže, o čemž svědčí i to, že žáci ihned po příjezdu a krátkém odpočinku vyrazili na zříceninu rožmberského hradu Dívčí kámen. Studenti zde obdivovali nejen přírodní rozmanitost a meandry řeky Vltavy, ale i architekturu zříceniny. Druhý den museli žáci zdolat téměř 600 výškových metrů na nejvyšší horu okolí, Kleť. Středa uplynula doslova jako voda, žáci se totiž rozhodli, že sjedou část Vltavy, konkrétně úsek z Českého Krumlova do Zlaté Koruny. Čtvrtek byl ve znamení návratu k předchozímu dni. Žáci se ale tentokrát rozhodli prozkoumat Český Krumlov z jiné perspektivy, z té pěší, a tak strávili tento den návštěvou art centra Egona Schieleho nebo slavného zámku. Poslední den, pátek, se nesl už pouze v odjezdovém duchu a návratu domů.

Večerní zábava byla volná, studenti ji proto trávili například hrou beachvolejbalu, dalšími sporty nebo se znovu seznamovali po dlouhé koronavirové pauze.