Střípky z gymnázia

2.B pokořila Lipno

,

Také třída 2.B vyrazila na svůj týdenní výlet 15.června . V doprovodu Lenky Pavelkové a Alice Matulové se studenti vydali na Šumavu, do Přední Výtoně.

Celý týden se nesl ve velmi sportovním duchu – výlety na kolech, kolečkových bruslích, pěší túry, ale i míčové hry jako například volejbal či fotbal a hlavně nejoblíbenější třídní hra, ringo. Na plánu bylo spoustu výletů, při kterých studenti poznávali krásu zdejšího okolí. Vždy si také podle svých možností a schopností vybrali, jak se na výlet vydají. Zda chtějí jet na kole, či na bruslích, a nebo jít pěšky. V úterý žáci podnikli výlet do nejjižnější obce České republiky, Vyšší Brod. Zde také někteří zájemci zavítali na prohlídku cisterciáckého vyšebrodského kláštera.

Středa patřila výletu do Frymburka. Do tohoto krásného jihočeského města, které leží na poloostrově na severním břehu vodní nádrže Lipno, jeli právě podél Lipna, jak na bruslích, tak na kolech. Poté se převezli přívozem na druhý břeh a zpět do Přední Výtoně. Ve čtvrtek se studenti rozdělili na dvě skupiny. První šla pěšky na zříceninu gotického hradu – Vítkův hrádek. Ten leží asi 5 km od obce Přední Výtoň a je to nejvýše položený hrad v České republice. Druhá skupina se vydala na Stezku korunami stromů. Z této 40 metrové věže je jedinečný výhled na krajinu šumavské přírody, lipenského jezera a Novohradských hor.

Odpoledne a večery studenti trávili hraním deskových i sportovních her nebo jen posezením a povídáním u ohně. Každým dnem také překonávali hranice svých sportovních možností a výlet si společně velmi užili.