Střípky z gymnázia

Tento týden dva přímé přenosy

,

Dva přímé přenosy můžete v posledním předvánočním týdnu sledovat na stránkách školní televize Gymnázia Příbram. Už v úterý od 19 hodin to bude přímý přenos třetího vánočního koncertu skupiny Ginevra z Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami a ve čtvrtek pak tradičně Vánoční koncert školního orchestru gymnázia GymBand, a to od 18 hodin.

Ginevru přinese GymTV živě po dvou letech – loni se koncert vysílal ze záznamu o den později z důvodu rozhodnutí Divadla Antonína Dvořáka. Pro diváky, kteří se na tři víceméně vyprodaná představení (zbývá několik sedadel na balkoně) nedostanou, nebo pro ty, kteří si chtějí koncert zopakovat, bude připraven přenos a také předtočený přestávkový program. Do divadla se tým školní televize ale chystá už v pondělí. „Příprava přenosu na místě – do toho nepočítám přípravu grafiky nebo techniky – trvá asi čtyři hodiny, takže proto se vše staví o den dřív, a pokud to jde dobře, stihneme si část druhého koncertu odvysílat zkušebně tak zvaně do zdi. A nikdy nevíte, co vám kde přestane fungovat, je to vždy napínavé až do konce. Před jedním přenosem nám odešlo spojení se dvěma kamerami ze čtyř,“ říká vedoucí GymTV Josef Fryš a dodává, že je samozřejmě také potřeba představení vidět předem.

Čtvrteční vánoční koncert GymBandu už bude z hudebního sálu školy. „Je to jednodušší v tom, že máme vše k dispozici, ale horší o to, že přenos bude na víc kamer, to znamená na pět, a i zvuk si zajišťujeme sami. Na zkoušení navíc není moc času,“ připomíná vedoucí školní televize. „Pro ty, kdo se ptají, proč ten koncert jde živě, říkáme, že bychom jej stejně natáčeli, a rozdíl v tom, zda jde živě nebo na záznam, je jeden kabel.“

Přímé přenosy GymTV realizuje už čtvrtým rokem. S nápadem kdysi přišel Aleš Barášek. „Jsme mu nesmírně vděčni za ten nápad i za veškerou další podporu. Je to sice náročné, ale když se to povede, tak máme radost. A taky je to pěkné dobrodružství,“ uzavírá vedoucí GymTV.

Projekt GymTV je realizován za podpory města Příbram.