Střípky z gymnázia

Středočeský kraj ocenil úspěšné studenty

,

Každoročně oceňuje Středočeský kraj žáky a studenty, kteří jej úspěšně reprezentovali v rozmanitých olympiádách a soutěžích, ať už vědomostních či sportovních a uměleckých. Letošní ročník s magickým datem 12.12.2012 se uskutečnil v kladenském divadle Lampion, kde bylo během dvou a půl hodiny z rukou náměstka hejtmana Středočeského kraje, pana Milana Němce, i zástupců z oblasti školství, mládeže a tělovýchovy, rozdáno na desítek hodnotných cen, zahrnujících například  flash disky, webové kamery či ebook čtečky.

Slavnostní vyhodnocování doprovázel bohatý program obsahující taneční, pěvecké a hudební vystoupení. Na závěr čekalo na všechny zúčastněné bohaté občerstvení v podobě rautu, na kterém si jistě každý s chutí pochutnal. Je již milou tradicí, že mezi oceňovanými nechybí ani studenti z Gymnázia Příbram.

Své odměny si letos do Kladna přijeli vyzvednout: Ondřej Vaner, Jakub Pálek, Tonda Schejbal, Tadeáš Holý (1. místo na Mistrovství ČR ve sportovní gymnastice), Eliška Hipčová, Monika Kubalová, Jaroslava Novotná (3. místo na Mistrovství ČR ve sportovní gymnastice), Vít Gardoň (1. místo v republikovém kole matematického Klokana) a Julie Sýkorová (1. místo v republikovém kole ruské olympiády). Tato akce Středočeského kraje je nejen povzbuzující, neboť lze díky ní vidět za svou prací i úsilím výsledky, ale zároveň i velmi motivující k potenciálním dalším dobrým výkonům a výsledkům. Ne nadarmo se říká „bez práce nejsou koláče“, současně pravou zůstává „trpělivost a píle ovoce přináší“.