Střípky z gymnázia

Stočes se vydařil i letos

,

Tradiční Memoriál Antonína Stočese proběhl na Gymnáziu Příbram i letošní rok, a to ve středu 25. června. Soutěžilo se v atletickém trojboji a ve štafetách.

Trojboje se účastnili jak studenti gymnázia, tak Střední průmyslové školy v Příbrami. Disciplínami byly skok do dálky, sprint na vzdálenost 100 metrů a hod koulí. V chlapecké kategorii zvítězil M. Novák, student střední průmyslové školy, s 1614 body. Druhé místo obsadil Adam Slavík z 3. B s 1613 body a s 1557 body skončil na třetím místě Martin Drábek také ze 3. B. V kategorii dívek se na prvním místě umístila Dominika Rozmajzlová z kvinty s 1607 body. Druhé místo získala Aneta Špínová z kvinty s 1421 body a na třetím místě se umístila Kateřina Kosková z 1.C s 1259 body.

Soutěže ve štafetách se účastnily týmy jednotlivých tříd, které se skládaly z osmičlenných skupin ve složení čtyř děvčat a čtyř chlapců. V kategorii vyššího gymnázia si první místo vybojovala třída 3.B a za nižší gymnázium zvítězila kvarta.

Součástí memoriálu se staly ještě dva fotbalové zápasy Pokémon ligy. Zápas o třetí místo vyhrála třída 3.B 2:1 proti 3.C „B“ . Do finále se probojovaly týmy tříd 1.C a 3.C „A“. Zlatou medaili si odnesli hráči 1. c s výhrou 5:1. Tím skončil fotbalový turnaj, který probíhal na gymnáziu celý školní rok. Děkujeme pořadatelům a doufáme, že se uskuteční i příští rok.

A na závěr děkujeme našim tělocvikářům za pořádání Stočesova memoriálu, který se i letos, ač bez sluníčka, vydařil. Také gratulujeme všem zúčastněným atletům a těšíme se už na příští rok.