ObrazemStřípky z gymnázia

OBRAZEM: Sportovní akademie: originální vystoupení a skvělá atmosféra

,

Začátkem jara má své pravidelné místo na gymnáziu i akademie. Po velmi úspěšné loňské kulturní akademii přišla letos na řadu akademie sportovní. Ta se uskutečnila dnes od 10.00 ve zcela zaplněné sportovní hale Vavex. Čtvrt druhé hodiny dlouhým programem pak provázel Miroslav Peterka.

Akademii odstartovaly příbramské mažoretky, některé z nich jsou totiž studentkami gymnázia. Představil se také kroužek gymnastiky vedený Alenou Vrátnou spolu se skupinou Free Movement a své místo zde našel i stepový tým Oxygenu Příbram a tanečnic z Bobcats Cheerleaders.

Pozadu nezůstali ani ti nejmladší – primáni a sekundáni. Jedni si připravili taneční vystoupení doplněné o fialové stuhy, druzí pak sestavu „inspirovanou“ ovocnými žvýkacími bonbony Skittles. Kvintáni svoji choreografii stylizovali do country.

„Přestože jsme poslední část secvičovali teprve před sedmou hodinou ranní, vystoupení plné dřiny a stresujících momentů jsme zvládli, užili si ho a doufejme, že pobavili i ostatní,“ popisuje představení 3.B Barbora Popíková.

Obrovský potlesk si vysloužily studentky 3.A, jejichž vystoupení s názvem Potopení černé perly patřilo – aspoň podle reakcí publika – k jednomu z nejoriginálnějších bodů dnešní akademie. Velký úspěch mělo i taneční vystoupení Karolíny Boudníkové. A ti, kterým se nepoštěstilo zhlédnout půlnoční překvapení maturantů na plesech, k tomu měli příležitost dnes – svoje nápaditá a publikem velmi oblíbená vystoupení zopakovaly třídy 4.B a 4.C.

Největší ovace však získalo – a rozhodně ne bez důvodu – vystoupení učitelů, které je pravidelně zlatým hřebem všech akademií. Tentokráte si obrovský potlesk učitelé vysloužili tanečním číslem na skladbu Waka Waka kolumbijské zpěvačky Shakiry.

Letošní sportovní akademie nabídla opravdu pestrý program. Nutno podotknout, že za celou její organizací stála Světlana Hlaváčová, jejíž patří velký dík, stejně jako všem, kteří se na akademii nějakým způsobem podíleli nebo na ní vystupovali.