ObrazemStřípky z gymnázia

Akademie 2016: gymnastika, mažoretky, scénický tanec a spousta dalšího

,

Zatímco se loňská školní akademie konala v kulturním domě, letos se celé gymnázium sešlo ve středu 6. dubna ve sportovní hale. Letošní akademie byla totiž sportovní.

Účinkující se v hale začali scházet už v osm hodin ráno, tam téměř do jedenácti hodin probíhala generální zkouška a pak to všechno vypuklo. Celým programem studenty provázely Johana Paulová a Eliška Hlaváčková z kvarty.

O slavnostní úvod se postaraly mažoretky Sevensport. Jako druhý se představil kroužek gymnastiky, který na gymnáziu vede Mgr. profesorka Vrátná. Dívky si nachystaly několik menších sestav a pochlubily se s nimi divákům společně s posilami z příbramského Sokola.

Třetí na plochu dorazili maturanti ze 4. A, kteří si zopakovali své půlnoční překvapení. Diváci mohli vidět jak basa-aerobik v podání kluků, tak tanečky vesnických děveček a matek představených v podání dívek. Na závěr svého vystoupení společně předvedli bojový tanec Hakka.

Ty, co si myslí, že společenský tanec je „out“, přišel přesvědčit Tomáš Havlíček z tercie se svojí partnerkou Terezou Váchalovou o opaku. K nim se připojil i pár Veronika Míková a Jakub Havelka z tanečního klubu Dohnal Dancing.

Žáci ze sekundy si secvičili svůj tanec na způsob country a podařilo se jim roztleskat celou halu. Dále se publiku ukázaly dívky z tanečního studia Lucie Plaché se svým scénickým tancem. Původně swingové vystoupení si připravila také třída sexta. Ale jen u swingu to nezůstalo a s hudbou se dostali až do dnešní doby.

Mažoretky, které se postaraly o úvod celé akademie, se publiku ukázaly ještě jednou se sestavou, se kterou se zúčastnily kvalifikace na Mistrovství České republiky. Další na řadu přišly dívky z tercie se sestavou Candyman, která měla premiéru na dni otevřených dveří. Vlnou profesionality latinsko-amerických tanců diváky pohltil taneční pár Alena Roušarová a její partner Aleš Kopecký.

Jako vždy se představil i tým fitness step aerobiku ze sportovního klubu Oxygen. Pak publikum přivítalo skupinu Boom C.O. společně s hostující tanečnicí ze skupiny O.M.G.

Předposledním bodem programu bylo vystoupení streetdancové taneční skupiny Double cookies a o slavnostní zakončení celé akademie se postarala třída 2.A, která se pro své vystoupení inspirovala skupinou Living The Dream a diváci mohli slyšet několik známých hudebních melodií.

O úplný závěr se postaral napínavý volejbalový souboj mezi družstvem gymnázia a Střední průmyslovou školou v Příbrami. Ačkoli naši volejbalisté vložili do hry všechny své síly, celý zápas skončil výhrou soupeře.

Pestrou zábavu si diváci užili a velký dík patří jak účinkujícím, tak hlavním organizátorům, Mgr. Aleně Vrátné a Mgr. Petru Vocílkovi.

Pokud chcete mít na akademii vzpomínku, můžete si tradičně zakoupit také DVD se záznamem vystoupení od mažoretek až po 2.A. DVD stojí 50 Kč a je k dispozici v eshopu nebo na osobní objednávku u vedoucího GymTV J. Fryše. DVD tak můžete mít už v pondělí.