Střípky z gymnázia

Na hudební, básnické i taneční vlně se nesla letošní akademie Gymnázia Příbram

,

16. března uspořádalo Gymnázium Příbram v Divadle A. Dvořáka kulturní akademii. Pořadatelství se pro letošní rok chopily Mgr. Marcela Hašková a Mgr. Tereza Krobová. S pěveckými a tanečními čísly, hereckými scénkami i s básnickými přednesy na akademii vystoupili žáci gymnázia. V programu se představili žáci od primy až po maturanty, což zajistilo pestrost, různorodost a originalitu každého vystoupení. Během téměř čtyř hodin se vystřídalo dvaadvacet kulturních čísel a diváky jimi provedla moderátorská dvojice Václav Bešťák a Barbora Blahnová.

Celou akademii zahájilo půlnoční překvapení třídy 4. A, která si tak zopakovala své exotické vystoupení z lednového maturitního plesu. V rockovém stylu čtvrťáky na pódiu vystřídala hudební kapela Fair Air pod vedením Mgr. Andrey Lexové. Následovala básnická čísla žáků sekundy, netradiční podání tradiční pohádky žáků primy, scénka od dvojice Šimek – Grossmann a nastudování pohádky v anglickém jazyce. S výstižným názvem Ve šlépějích našich rodičů žákyně druhého ročníku předvedly své tanečně-dramatické vystoupení v rytmu písniček Michala Davida. První část akademie zakončila krátká divadelní hra žáků sekundy a humorné vystoupení žáků kvinty s názvem Göttlicher Gott.

Druhou část školní akademie odstartovalo další půlnoční překvapení, protentokrát třídy 4. C, jejíž žáci se na pár minut převtělili do andělů a čertů. Následující hodina patřila opět tanečním číslům, s nimiž vystoupily první a třetí a ročníky, a nechyběla ani další chvilka poezie. Na scénu se dostala také cizojazyčná vystoupení. Pohádku O rybáři a rybce v ruském jazyce zahráli žáci třídy 4. B a anglické básně přednesla Karolína Solanská ze 3. A. Do Ruska se diváci přenesli ještě jednou, a to při tanečním vystoupení studentek ze Střední školy při velvyslanectví Ruské federace. Název  Ladies Solo přesně vystihl provedení pěveckých sólistek se známými anglickými písněmi. Na tvrdé notě celé divadlo do závěru druhé části akademie posunula rocková kapela „z bunkru“ neboli White Remorse.

V poslední části akademie se představila třída sexta s vlastním maňáskovým filmem, který všechny přítomné pobavil a byl oceněn velkým potleskem. Tečku za letošní akademií udělal školní jazzový orchestr Gymband pod vedením Mgr. Miloslavy Šmolíkové. Divákům zahrál několik písní svého repertoáru. Na úplný závěr kulturního programu přednesla paní ředitelka Iva Kadeřábková svůj proslov, v němž především poděkovala organizátorkám celé akce, paním učitelkám Haškové a Krobové.