Střípky z gymnázia

Školní časopis roku: obhajoba pro web GymTV

,

Webové stránky školní televize Gymnázia Příbram se staly nejlepším školním webovým magazínem v České republice. Alespoň podle odborné poroty, která stránky v rámci soutěže Školní časopis roku hodnotila. Soutěž proběhla už podeváté a GymTV v ní obhájila své loňské prvenství. V kategorii webové magazíny na druhém místě skončil strakonický Grafoman a na třetím ostravské Glossarium, které je podobně jako GymTV zároveň také školní televizí. Jeho zástupci se dokonce v říjnu zúčastnili projektu Jak se dělá televize na příbramském gymnáziu.

Do soutěže se každoročně přihlašují tištěná i webová periodika základních a středních škol a každý stupeň a typ má svoji kategorii. Do finále kategorie Webový magazín – střední školy postoupilo celkem jedenáct finalistů. Ti vzešli z krajských kol, která proběhla na jaře. Soutěž pořádají Asociace středoškolských klubů České republiky, o. s., a Národní institut dětí a mládeže MŠMT.

„Porota myslím ocenila přehlednost webu, jeho propojení se školním televizním zpravodajstvím a sociálními sítěmi a četnost příspěvků,“ komentuje umístění vedoucí GymTV Josef Fryš. Web školní televize prošel loni redesignem a redaktoři zařadili více rozhovorů, třeba s pedagogy. Svůj web má školní televize Gymnázia Příbram od roku 2006, sama přitom funguje od roku 2005. Stránky se zaměřují výhradně na dění ve škole a redaktoři na nich publikují i třicet příspěvků měsíčně.