Střípky z gymnázia

Samet (nejen) na gymnáziu i letos. Festival svobody se vrací, bude online

,

31 let od sametové revoluce. Čas navázat na loňský rok, kdy jsme svobodu oslavili jaksepatří. Letošní Festival svobody proběhne online a o to rozmanitější bude. Proběhne v celém týdnu od 16. do 20. listopadu. Organizátoři zvou nejen studenty Gymnázia Příbram, ale všechny zájemce. Program bude mimořádně bohatý. Na dálku se připojí influencer Karel „Kovy“ Kovář, novinář Erik Tabery, ředitel Hornického muzea Josef Velfl nebo zástupci hned několika mezinárodních organizací.

17. listopad totiž není jen o historii. Je o svobodě, která pro každého z nás znamená něco jiného. A rozhodně není samozřejmostí. Naší společností hýbe celá řada témat, z nich některá jsou velice aktuální. Ve výuce se na ně bohužel pořádně nedostává. Chcete se dozvědět více o Evropské unii, lidských právech, migraci, kritickém myšlení, amerických volbách nebo Václavu Havlovi? Festival svobody je ideální příležitost!

Zorganizovat jej celý online ale není jen tak. “Původně jsme se báli, že ta organizace bude moc náročná a že to nezvládneme. Nakonec jsme si ale řekli, proč to nezkusit?” říká hlavní koordinátorka letošního ročníku, Matylda Hofschnaidrová. Programu se navíc tentokrát mohou zúčastnit i studenti z jiných škol a také veřejnost. Na jednotlivé workshopy je ale potřeba se dopředu registrovat. Přihlašování se uzavírá vždy 48 hodin předem a probíhá prostřednictvím Google Formulářů. Následně organizátoři odešlou všem přihlášeným odkazy na připojení (k platformám Google Meet nebo Zoom).

V průběhu celého týdne je připravena více než dvacítka různých aktivit. Podrobný program a všechny informace jsou dostupné na gympb.cz/festivalsvobody.cz. A díky tomuto kalendáři si mohou studenti snadno ověřit, že se jim workshop nekříží s online hodinou. Pokud by tomu tak bylo, měli by se domluvit se svými vyučujícími, omluveni pak budou díky vstřícnosti paní ředitelky hromadně.

A jací hosté letos přijali pozvání? Je jich celá řada. Například:

A spousta dalších. Program připraví také hned několik významných organizací, respektive jejich zástupci.

V neposlední řadě se zapojí také někteří pedagogové gymnázia. Neváhejte se přihlásit co nejdříve a řekněte o akci svým přátelům a známým! Program je otevřen všem zájemcům.

Těšíme se na viděnou (alespoň online) ✌

organizační tým