Střípky z gymnázia

První ocenění převzali bronzové odznaky

,

Ve středu 19. 11. se skupina studentů sexty a kvarty vypravila na slavnostní předání bronzové úrovně projektu DofE do Paláce kultury v Praze. Během slavnostní ceremonie obdrželi diplomy a odznaky z rukou Tima Voase, zástupce britské velvyslankyně, a patrona projektu Dana Přibáně – trabantového cestovatele.

Celý program byl v měsíci říjnu zakončen expedicí bronzového týmu na srubu u obce Velká, kde bez elektřiny, vody a bez kontaktu s okolím prokázali schopnost odolat nepřízni počasí, uvařit na kouřících kamnech a naplnit všech 20 podmínek dobrodružné expedice.

Složení bronzového týmu: Ondřej Havlišta, Jan Gjašik, Petr Kolín, David Zázvůrek, Jan Sovička a Ema Albrechtová.

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu je prestižní program neformálního vzdělávání pro mládež od 14 do 25 let, který v roce 1956 založil manžel britské královny Alžběty princ Philip, vévoda z Edinburghu. Na Gymnáziu Příbram funguje projekt od roku 2013, zapojit se může každý student. Účastníci si stanovují cíle celkem ve čtyřech základních oblastech: dovednosti, sportovní aktivitě, dobrovolnictví a dobrodružné expedici. Konkrétní cíle si každý účastník stanovuje individuálně a při jejich plnění spolupracuje se školiteli a vedoucími. Program je pro každého účastníka především osobní výzvou. Mladí lidé tak nesoutěží mezi sebou, ale jen sami se sebou. Po splnění vybrané úrovně programu obdrží certifikát na slavnostním předávání. Pedagogický tým pracuje na gymnáziu ve složení Mgr. Eliška Chovancová, Mgr. Lenka Pavelková, Mgr. Lucie Albrechtová, Mgr. Alice Matulová a Edita Vaníčková.