Střípky z gymnázia

Přípravy už vrcholí, Erasmáci se radují

foto: Ondřej Luks (GymTV)

,

Mezinárodní konference Erasmus + se pomalu blíží a s tím vrcholí i její přípravy. Ve dnech od 6. do 13. dubna pobude v Příbrami kolem 60 zahraničních studentů z Polska, Německa, Norska a Itálie. Česká skupina setkání organizuje a zároveň pro ně připravuje pár novinek, jako například orientační hru po Příbrami ve formě mobilní aplikace, lekce češtiny nebo průvodcování Prahou.

Výstupem konference bude improvizované divadelní představení, na kterém se bude pracovat celý týden. Příběh hry je předpřipravený, sepsal se během školního roku, stejně jako role, které si studenti vylosují. Zároveň se přidá i GymBand a GymTV. Orchestr zajistí hudební doprovod a televize zase videopřenos.

S přípravami se pojí výlety do Prahy. Na konci ledna Erasmáci stáli na prknech divadla Archa a tento týden vyjeli naopak do centra. Jeden den konference bude totiž věnovaný hlavnímu městu a jeho památkám a Češi budou těmito místy zahraniční studenty provázet. Proto si 20.března průvodcování zkusili nanečisto.

Letošní ročník je opravdovou zkouškou pro českou skupinu a hlavně pro paní profesorky Hanu Štufkovou a Lenku Pavelkovou. Za organizací akce stojí spousta práce a úsilí, a to že se projekt už rýsuje, je radost.