Střípky z gymnázia

Příbram běhá, poběžte s ní…

,

Tri Klub Příbram stojí za mnoha závody konajícími se v Příbrami a jejím blízkém okolí, jako jsou např. Brdská 25, běh města Příbrami, nebo Klasik Duatlon Příbram.

Jeho představitelé, Aleš Barášek, Radek Eliáš a Petr Švarc, přijeli 26. dubna představit studentům Gymnázia Příbram nově připravovaný Příbramský ½ maraton. Beseda se konala v hudebním sále školy a podívat se přišli zájemci ze všech tříd gymnázia. Kromě toho také zúčastněné informovali o probíhajících přípravách projektu Příbram kolem, který spočívá v tzv. bikesharingu, tedy sdílení kol a možnosti půjčování kol pro pohyb po Příbrami.

Příbramský ½ maraton se poběží 18. června a patří k oslavám 800 let města Příbrami. Jeho trasa povede samotným centrem města, od Hořejší obory přes Jiráskovy sady, kolem náměstí 17. listopadu a zpět. Závod je určen všem věkovým kategoriím i sportovním úrovním, protože kromě hlavního ½ maratonu se poběží také tzv. Fitness běh, při němž se běžcům sice bude měřit čas, ale nebude se určovat pořadí. Zúčastnit se mohou i štafety.

Všechny potřebné informace, jak a kdy se k jednotlivým běhům zaregistrovat, naleznete na stránkách akce. Organizátoři kromě běžců hledají také dobrovolníky, kteří by jim pomohli s přípravou nebo se samotnou organizací závodu. Tak neváhejte a zapojte se!