Střípky z gymnázia

Pořad Z profilu bude tentokrát o hudbě

,

Tradice tohoto tělesa se datuje už od roku 1908. Řeč je o Příbramské filharmonii. Její současná dirigentka Veronika Kopecká bude hostem 29. dílu pořadu Z profilu. V úterý 14. února v 19 hodin tak spolu s moderátorkou Magdalénou Studenou otevřou další kapitolu živě vysílaného dvouměsíčníku rozhovorů se zajímavými a inspirativními osobnostmi příbramského regionu. Pořad můžete sledovat jak zde na webu GymTV, tak i na stránkách pořadu zprofilu.cz.

Veronika Kopecká stojí v čele Příbramské filharmonie od roku 2015. Vedle dirigentské činnosti se věnuje také komponování, sbormistrovství, pedagogické činnosti, hře na housle a zpěvu. Členem Příbramské filharmonie je i její manžel, lékař Ondřej Kopecký, jehož zářijovou besedu věnovanou paliativní péči někteří gymnazisté navštívili. V Příbramské filharmonii působí také řada bývalých gymnazistů, ale i ti současní, zejména ze septimy a maturitního ročníku.

Příbramská filharmonie koncertuje při zvláštních příležitostech, pravidelně také při každoroční korunovaci milostné sošky Panny Marie na Svaté Hoře či provedení Rybovy České mše vánoční v Divadle Antonína Dvořáka. GymTV natočila reportáže z jejích koncertů v letech 2016, 2018 a 2021.