Střípky z gymnázia

Po těch letech do studia přicházím stále s pokorou

,

To říká Romana Navarová, absolventka příbramského gymnázia. Do povědomí posluchačů se dostala před dvaceti lety díky Radiu Prácheň. Vypracovala se až k práci v Českém rozhlase, českém vysílání BBC, iDnes nebo ve Frekvenci 1. Momentálně působí v Expres FM a je také novopečenou redaktorkou serveru pribram.cz.

Rozhlasová redaktorka a moderátorka byla lednovým hostem pořadu Z profilu, měsíčníku, který od října živě vysílá školní televize Gymnázia Příbram GymTV. Moderátor Václav Bešťák si do něj zve zajímavé osobnosti spojené s příbramským regionem.

Romana Navarová v pořadu mimo jiné vyprávěla o tom, jak práce moderátorky ovlivňuje její život. „Říkala jsem to vždycky a říkám to pořád. Rádio po dvaceti letech je droga. Jen někde vidím nějakého moderátora a už se s ním ztotožňuju.“

Mimo rozhlas také moderuje společenské a kulturní akce. „Na některých moderátorech na akcích mě mrzí, že s těmi lidmi neumí pracovat,“ podotkla Navarová. Po několikaleté praxi ví, jak se zachovat v krizových situacích na akcích: „Musíš umět improvizovat,“ říká.

Radí jak stávajícím, tak budoucím novinářům a moderátorům, jak být úspěšnými: „Pokora, pracovitost a jistá míra rychlosti.“ Tyto věci jsou podle ní nejpodstatnější.

Romana Navarová fandí projektu GymTV. Říká, že vidí, jak úroveň gymnázia vzrostla a pořád stoupá.