Střípky z gymnázia

Pojeďte s námi!

,

Výborným způsobem, jak prakticky otestovat znalosti cizích jazyků, jsou bezpochyby zahraniční jazykově-poznávací zájezdy. Těch je na letošek na gymnáziu připraveno tradičně mnoho, od jednodenních do německy mluvících zemí, až po ty dlouhodobější. Hned v polovině září odjela padesátka studentů do Švýcarska, v hledáčku studentů jsou však už zájezdy, které se pořádají vždy na konci roku.

Francouzštináři připravili pro své studenty zájezd do severní části Francie, hlavním cílem je Bretaň. Účastníci zájezdu zde navštíví tradiční turistické cíle, jako je například Saint-Malo, město, které bylo zničeno v druhé světové válce  a podle původních plánů znovu vystavěno, či Mont Saint-Michel, ostrov s klášterem na pomezí Bretaně a Normandie. Jejich pozornosti neunikne ani  bretaňská příroda a typicky bretaňsky drsné pobřeží se svými útesy a majáky. Mimo Bretaň se studenti mohou těšit na některý ze zámků na Loiře, případně hlavní město Paříž.

V termínu po 20. červnu mohou studenti tercie až 3. ročníků vyrazit také do Velké Británie. Ve srovnání s předchozími léty je čeká velká změna, cílem zájezdu je totiž jihozápadní výběžek Anglie, Cornwall. Romantické útesy a majáky, tradiční kornský jazyk, který s angličtinou nemá nic společného, putování po stopách krále Artuše, jako je třeba legendární hrad Tintagel, či komplex největších skleníků na světě vybudovaný v kaolínovém lomu Eden Project, to jsou jen některé tipy.

Vedle toho Exeter se svou katedrálou, palmové zahrady a řada dalších lákadel, včetně ubytování v rodinách. Vedle Cornwallu jsou samozřejmostí i návštěva Londýna a prehistorických monumentů. Výčet cílů tak jednoznačně říká, že se na zájezd mohou přihlásit i ti, kteří v Anglii se školou byli třeba loni, neboť Cornwall bude mít mezi školními zájezdy premiéru.