Střípky z gymnázia

Primáni u „Českého moře“

,

Třída prima se 14. června vydala na ozdravný pobyt. Společně s paní učitelkou Pavelkovou, Dubskou a Šmolíkovou byli primáni ubytováni v chatkách v areálu u Nové Peci – blízko největší přehrady v ČR – Lipna. Všechny paní učitelky i některé děti zajistily, aby byl program zábavný a nikdo se nenudil.

V pondělí se žáci seznámili s areálem a zahráli si zábavnou orientační hru v lese. V úterý se vydali na celodenní výlet  po Medvědí stezce. Po cestě narazili na několik zajímavých skalních útvarů. Ve středu dopolední program organizovali sami studenti, zahráli si akční hru v lese a taky městečko Palermo. Odpoledne se projeli na lodičkách a večerní program si opět připravili sami. Zahráli si třeba hru Vřískot nebo hru na důvěru – prkno. Ve čtvrtek se vydali na půldenní cyklovýlet do infocentra ve Stožci, odpoledne se zase projeli na lodích a vykoupali se na druhém břehu Lipna. Večer rozdělali taborák a paní učitelky pro každého vymyslely originální ocenění, v čem během pobytu vynikal. A když byla úplná tma, tak mohli dobrovolníci pozorovat hvězdy. V pátek 18. června se všichni zdraví a šťastní vrátili do Příbrami a těší se na další podobný pobyt.

Níže je několik ohlasů z řad účastníků:

“Moc se mi líbilo koupání v Lipně a jízda na lodičkách. Na toto místo bych jela i příště. Dávám tomuto pobytu pět hvězdiček z pěti. Poznala jsem zde svoje spolužáky více do hloubky.”

“Myslím si, že většina třídy si to užila. Nějaké nedostatky tam byly, ale to se stává. Jídlo nebylo špatné, ale na naši školní jídelnu to nemá. Krásné prostředí a fajn hry. Myslím, že závěrečný táborák a sledování hvězd mě utvrdilo v tom, jak skvělý ten pobyt byl.”

Adéla Šnoblová

“Adapťák se mi moc líbil. Byla tam zábava a sranda. Nebyla tam nuda, ale zároveň jsme měli dost volného času. Paní profesorky měly dobré nápady na hry nebo jiné programy. Měli jsme také štěstí na počasí.”

Eliška Kravarčíková

“Myslím si, že díky tomuto pobytu jsme se pořádně poznali, jak se chováme i mimo školu. Dokázali jsme spolupracovat, i když se normálně nebavíme. Pobyt se moc povedl.”

“Výlet se mi celkově líbil, ale je škoda, že jsme tam nebyli déle. Areál a chatky mohly být lepší.”

Václav Jan Hašl

“Na výletě jsem hlavně ocenila, že byli studenti aktivní, rádi se účastnili her a všech nabízených aktivit. Počasí nám dopřálo strávit celý pobyt venku. Myslím, že došlo k lepšímu vzájemnému poznání a za pohodovou atmosféru děkuji svým kolegyním.“ 

paní učitelka Lenka Pavelková

Foto: Mgr. Lenka Pavelková